makijaż permanentny kielce

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę pigmentu, za pomocą aparatu z cieniutkimi igłami. Jest to rodzaj stałego make up’u, zbliżonego do tymczasowego tatuażu. Makijaż permanentny ma na celu korektę wyglądu wybranych części twarzy (brwi, usta, oczy). Dzięki niemu można odbudować brwi, zagęścić włoski w łuku brwiowym, skorygować ich kształt. W przypadku oczu można podkreślić je kreską na powiece.


Dla kogo jest makijaż permanentny?

Najczęściej na ten zabieg decydują się Panie, które prowadzą aktywny tryb życia. Ich praca, częste podróże wymagają perfekcyjnego wyglądu ale też skrócenia czasu przeznaczonego na codzienny makijaż. Na makijaż permanentny decydują się też osoby, które na przykład w wyniku choroby zostały pozbawione brwi i rzęs.

Poprawa wyglądu brwi, oczu czy ust poprzez makijaż permanentny jest również dla tych osób, które nie są zadowolone z ich obecnego wyglądu. Delikatna korekta kształtu brwi może zdecydowanie poprawić wyraz twarzy i odjąć kilka lat!

Jakie są rodzaje makijażu permanentnego?

W zależności od oczekiwanego efektu i rodzaju skóry można indywidualnie dobrać rodzaj makijażu permanentnego. W tym celu doświadczone kosmetyczki i kosmetolodzy przeprowadzają analizę potrzeb klienta, analizę rodzaju cery i ewentualne przeciwwskazania.
Na tej podstawie dobierany jest rodzaj zabiegu.
W salonie kosmetycznym Bella Ragazza wykonujemy:

  • makijaż permanentny brwi metodą włoskową – polega on na stworzeniu linii na łuku brwiowym, które będą przypominały naturalne brwi. Linergistka dobiera grubość, kształt, położenie czy odpowiednie odległości między liniami, aby końcowy efekt imitował naturalne włoski.
  • makijaż permanentny metodą ombre – to pigmentacja bardziej subtelna i delikatna. Brwi są wycieniowane, czyli jaśniejsze u nasady a ciemniejsze na końcach. Makijaż permanentny ombre można wykonać w poziomie lub w pionie. Obydwa rodzaje dają naturalny i trójwymiarowy efekt makijażu.
  • makijaż permanentny kreski górnej – kreski na powiekach wykonywane są na linii rzęs. Dzięki temu nadają głębi spojrzeniu. Możemy wykonać delikatniejszą kreskę, wyglądającą naturalnie lub mocniejszą, bardziej dekoracyjną.
  • makijaż permanentny ust – daje on idealny kształt i kontur ust. Dzięki temu zabiegowi można wyrównać asymetrię ust, delikatnie je powiększyć lub pomniejszyć. Makijaż permanentny ust to również podkreślenie ich koloru za pomocą dobranego wcześniej odcienia. Dzięki temu uwolnisz się od codziennego malowania ust konturówką i szminką!
makijaż permanentny kielce

Jak przygotować się do zabiegu?

Skonsultuj się z linergistką, jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego – są to m.in. opryszczka, stany zapalne, utrudnione gojenie ran, występowanie znamion w obrębie gdzie ma być wykonany zabieg, leki rozrzedzające krew czy gorączka.
Po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań 1 dzień przed zabiegiem ogranicz spożycie kawy, alkoholu, unikaj opalania się. 1 dzień przed zabiegiem zaleca się wykonanie delikatnego peelingu aby złuścić naskórek i przesuszoną skórę. Można również nałożyć maseczkę.


Ile kosztuje makijaż permanentny w Kielcach?

W zależności od rodzaju makijażu i miejsca jego wykonania ceny wahają się od 400 do 600zł. Sprawdź cennik makijażu permanentnego w naszym salonie -> Makijaż permanentny cennik